Auro Pacjent

Jeśli interesujesz się zdrowym stylem życia i aktualnościami ze świata medycyny, to masz wiele wspólnego z Auro Pacjentem! To nowoczesny wzór odpowiedzialnego pacjenta, który wie, jak ważne jest zdrowie.

Robi wiele, by czuć się dobrze. Dba o siebie, korzystając z dostępnych narzędzi i możliwości współczesnej opieki zdrowotnej. Jest świadomy odpowiedzialności za swoje zdrowie. Rozważnie korzysta z dostępnej farmakoterapii i wybiera tylko sprawdzone opcje suplementacji. Czego jeszcze możesz się od niego nauczyć?

0%
  • Chętnie korzysta z ogólnodostępnych aplikacji, dzięki którym łatwo i bezpiecznie zarządza informacjami na temat swojego zdrowia i leczenia.
  • Zna różnice między różnymi kategoriami produktów farmaceutycznych.
  • Pamięta o swoich obowiązkach i prawach jako pacjent.
  • Zdrowo się odżywia i uprawia aktywność fizyczną.

Korzysta z e-narzędzi Ministerstwa Zdrowia

Sprawnie porusza się w cyfrowym świecie, bo wie, jak wiele może mu zaoferować. Założył Internetowe Konto Pacjenta, by mieć dostęp do danych o przebytej i zaplanowanej terapii. Wykupuje swoje leki poprzez e-receptę - nie musi więcej martwić się, że zgubi tę papierową. Gdy jest chory, lekarz wystawia mu e-zwolnienie, którego nie musi dostarczać osobiście do pracodawcy. Kiedy potrzebuje skorzystać ze świadczenia medycznego, poprzez e-skierowanie zapisuje się na nie telefonicznie.

Jest świadomy tego, co oferuje mu współczesna farmacja i medycyna

Chce czynnie brać udział w decyzjach dotyczących swojego leczenia, dlatego poszerza swoją wiedzę o dostępnych opcjach terapeutycznych. Zna różnice między suplementami diety, a lekami bez recepty. Wie także, jakie badania powinien wykonać na różnych etapach swojego życia, a szukając informacji na temat zdrowia i chorób, korzysta tylko z rzetelnych źródeł.

Stosuje się do zaleceń swojego lekarza

Pamięta o swoich prawach i wywiązuje się z obowiązków pacjenta. Na wizyty lekarskie przychodzi przygotowany – z wynikami badań i dokumentacją medyczną. Zdaje sobie sprawę, że podstawą sukcesu terapeutycznego jest współpraca pacjenta z lekarzem i stosowanie się do zaleceń lekarskich. Uważnie słucha, co może zrobić, by czuć się dobrze i wie, że skuteczna terapia obejmuje nie tylko zażywanie leków.

Wybrał drogę do zdrowego stylu życia

Zwraca uwagę na to, co je – włączając do swojej diety warzywa, owoce, ryby. Ma rękę na pulsie – regularnie mierzy ciśnienie, robi podstawowe badania krwi i utrzymuje prawidłową masę ciała. Unika stresu, wiedząc jak wpływa na organizm. Wysypia się, a dodatkową energię czerpie z aktywności fizycznej.

Auro Pacjent jest świadomy swojego stanu zdrowia i możliwości współczesnej medycyny. Wie, jak ważna jest jego autonomia i zaangażowanie, jako pacjenta. Chce jak najdłużej cieszyć się dobrym samopoczuciem, by realizować swoje plany oraz marzenia.

Zobacz również:

Artykuł

Obawiasz się podwyższonego poziomu cholesterolu? – sprawdź co sam możesz dla siebie zrobić

Jak dbać o prawidłowy poziom cholesterolu? Poznaj praktyczne wskazówki, zapoznając się z artykułem.

Czytam
Video

Dieta SIRT

Zobacz na czym polega dieta, którą stosowała piosenkarka Adele!

Oglądam

Zobacz również: